ورود

نیاز موسسه امام حسن مجتبی(ع)

 

نیاز فورس موسسه خیریه امام حسن مجتبی

تصویر تصادفی

تصویر تصادفی
rss

افتتاح مرکز نصب پلاک منطقه آزاد

سرهنگ جهانگیری: با نصب پلاک خودروی منطقه آزاد ارس مردم آئین نامه کشوری و قوانین منطقه آزاد ارس را تبعیت خواهند کرد.
با شماره گذاری و صدور پلاک اختصاصی منطقه آزاد ارس کلیه خودروهای سواری با رعایت ضوابط ایمنی و زیست محیطی با کاربری عمومی، باری و مسافربری حداکثر 2 سال و کلیه وسایط نقلیه شخصی سواری با حداکثر عمر یک سال می توانند در محدوده تعیین شده تردد نمایند.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون فنی مهندسی پليس راهور ناجا در آیین شروع بکار مرکز شماره گذاری خودروهای وارداتی منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر گفت: با ورود وسایط نقلیه سواری شخصی و عمومی و باری به ناوگان حمل و نقل منطقه آزاد ارس کلیه خودروها بعد از شماره گذاری با پلاک اختصاصی ارس ملزم به رعایت قوانین آئین نامه راهنمایی و رانندگی کل کشور و ضوابط مخصوص منطقه آزاد ارس هستند.
سرهنگ جهانگیری افزود: این مرکز که با تلاش همکاران راهنمایی و رانندگی در جلفا و حمایت منطقه آزاد ارس شروع بکار کرد امورات شماره گذاری خودروهای وارداتی منطقه آزاد ارس توسط ماموران راهنمایی و رانندگی در این مرکز را انجام خواهد داد. وی هدف از راه اندازی این مرکز و صدور پلاک و شماره گذاری خودروهای وارداتی را شناسنامه دار کردن خودروها برای سهولت در کنترل امنیت،ضوابط ترافیکی و زیست محیطی اعلام کرد. وی محدوده تردد خودروهای با پلاک ارس را در داخل محدوده 52 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس و مسیر مرکز استان تا منطقه آزاد ارس اعلام کرد.

 

صادق نجفی: محدوده منطقه آزاد ارس و مسیر تبریز جلفا بصورت الکترونیکی کنترل خواهد شد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس در آیین افتتاح مرکز شماره گذاری و شروع پلاک گذاری و تردد خودروهای وارداتی منطقه آزاد ارس از نصب تجهیزات الکترونیکی مدرن جهت کنترل مسیر تبریز جلفا و محدوده منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اعلام این خبر افزود: با توسعه روزافزون صنعت و گردشگری در منطقه آزاد ارس و ورود خودروهای پیشرفته خارجی به ناوگان حمل و نقل منطقه کنترل های هوشمند و دقیق ضروری است.
وی گفت: امروز با افتتاح مرکز شماره گذاری خودروهای منطقه آزاد ارس 10 خودرو که توسط سرمایه گذاران و اهالی منطقه وارد منطقه شده اند رسما پلاک گذاری شدند.
وی نقش راهنمایی و رانندگی را در کنترل امنیت جاده ای در منطقه آزاد ارس غیرقابل اتکار دانست و افزود: در اکثر ایام تعطیل سال و بخصوص تعطیلات تابستانی و عید نوروز مسیر تبریز جلفا بیشترین حجم ترافیک استان را دارد و نقش راهنمایی و راننگی در کنترل و تسهیل تردد بسیار موثر می باشد.
نجفی تصریح کرد: منطقه آزاد ارس حداکثر تا 5 سال آینده تحولات اساسی را پیش رو خواهد داشت و برای سهولت تردد سرمایه گذاران و گردشگران داخلی و خارجی لازم است اقدامات اساسی برای بهسازی راه ها و کنترل ترافیک و امنیت جاده ای صورت گیرد.
نجفی به شروع صدور کارت ارس وندی برای شهروندان ساکن در منطقه آزاد ارس اشاره کرد و افزود: در همایش سرمایه گذاران بومی منطقه آزاد ارس سامانه ثبت نام و صدور كارت ارس وندي توسط امام جمعه شهرستان جلفا رونمايي شد و اولين كارت ارس وندي افتخاري به نام استاندار آذربايجان شرقي صادر گرديد.
وی افزود:کارت هوشمند شهروندي با عنوان کارت "ارس وند" در راستاي شناسايي شهروندان منطقه آزاد ارس و ايجاد تسهيلات ويژه براي اهالي و سرمايه گذارن اين منطقه مي باشد و ثبت نام در اين طرح نيز از طريق آدرس اينترنتي www.arasvandi.arasfz.ir امکان پذير است. برگرفته از: www.arasfz.ir


تعداد بازديد: 1052
Trackback URI: http://www.kemkiaraz.com/index.php/trackback/200

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید

XML نظرات: RSS | Atom